| Internal Part Number | EIS-97-3106A20-18PY-417 | |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant | |
| Moisture Sensitivity Level (MSL) | 1 (Unlimited) | |
| Production Status (Lifecycle) | In Production | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Connectors, Interconnects | |
| Family | Circular Connectors | |
| Series | * | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | 97-3106A20-18PY-417 | |
| Related Links | 97-3106A2, 97-3106A20-18PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor | |
 | INA103KU/1K | IC OPAMP INSTR 6MHZ 16SOIC | datasheet.pdf | |
 | ACC08DRYH | CONN EDGECARD 16POS .100 DIP SLD | datasheet.pdf | |
 | ASPI-3012S-470M-T | FIXED IND 47UH 350MA 1.45 OHM | datasheet.pdf | |
 | CA3106F16S-8PDZ | CONN PLUG 5POS INLINE W/PINS | datasheet.pdf | |
 | AFD57-20-39PN-6139 | CONN HSG PLUG STRGHT 39POS PIN | datasheet.pdf | |
 | MLA-06183A-C4 | IC INTERFACE | datasheet.pdf | |
 | CMF5542K200BHR6 | RES 42.2K OHM 1/2W .1% AXIAL | datasheet.pdf | |
 | 2701417:+20V | TERM BLOCK MARKER | datasheet.pdf | |
 | TVP00DZ-11-2SB | TV 2C 2#16 SKT RECP | datasheet.pdf | |
 | 97-3108B18-10PY-417-940 | AB 4C 4#12 PIN PLUG | datasheet.pdf | |
 | 860020772007 | CAP 3.3 UF 20% 63 V | datasheet.pdf |