Amphenol Industrial 97-3106A20-29S-940
97-3106A20-29S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-29S-940
Brief Description
AB 17C 17#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-29S-940.pdf
Availability of 97-3106A20-29S-940
QUANTITY
97-3106A20-29S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-29S-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-29S-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-29S-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-29S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-29S-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-29S-940
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS .050 SMD datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 21.5K OHM 0606 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG ORANGE 100' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf