Amphenol Industrial 97-3106A20-8PW-940
97-3106A20-8PW-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-8PW-940
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-8PW-940.pdf
Availability of 97-3106A20-8PW-940
QUANTITY
97-3106A20-8PW-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-8PW-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-8PW-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-8PW-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-8PW-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-8PW-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-8PW-940
TERM BLOCK HDR 20POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
SOLID STATE OPT MOUSE LENS CLEAR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
INDICATOR INCAND BLUE PANEL MNT datasheet.pdf
RES 597 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 6.19K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
10+10 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 10W datasheet.pdf