Amphenol Industrial 97-3106A20-8PZ-940
97-3106A20-8PZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A20-8PZ-940
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A20-8PZ-940.pdf
Availability of 97-3106A20-8PZ-940
QUANTITY
97-3106A20-8PZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A20-8PZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A20-8PZ-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A20-8PZ-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A20-8PZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A20-8PZ-940 Details Description
Related parts for 97-3106A20-8PZ-940
RES 2.2 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 29POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 169 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 9.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CBL PIN RA CRIMP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 22 OHM 6SIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.015 UF 20% 440 VAC RA datasheet.pdf