Amphenol Industrial 97-3106A22-11SX-940
97-3106A22-11SX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A22-11SX-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A22-11SX-940.pdf
Availability of 97-3106A22-11SX-940
QUANTITY
97-3106A22-11SX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A22-11SX-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A22-11SX-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A22-11SX-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A22-11SX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A22-11SX-940 Details Description
Related parts for 97-3106A22-11SX-940
JUMPER-H1506TR/A3049S/H1506TR 8" datasheet.pdf
TUBE PVC 14AWG 300V BLK (1.82MM) datasheet.pdf
RES SMD 3.74 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN SOT343F datasheet.pdf
SENSOR REED SPST-NO STRAIGHT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 144MA 9 OHM SMD datasheet.pdf
RES 112 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf