Amphenol Industrial 97-3106A22-12PY-417
97-3106A22-12PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A22-12PY-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 3#16, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A22-12PY-417.pdf
Availability of 97-3106A22-12PY-417
QUANTITY
97-3106A22-12PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A22-12PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A22-12PY-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A22-12PY-417
Related Links97-3106A2, 97-3106A22-12PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A22-12PY-417 Details Description
Related parts for 97-3106A22-12PY-417
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 30A 12V datasheet.pdf
RES SMD 1.5K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANSISTOR NPN RF BIPO 12V TO-92 datasheet.pdf
FUSE 1600A 600V FAST-ACT CLASS L datasheet.pdf
ID SENSOR RFID MODULE 2-HEAD datasheet.pdf
IO NICU PTAFG PU V0 REC datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B M25 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf