Amphenol Industrial 97-3106A22-22PX-940
97-3106A22-22PX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A22-22PX-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 4#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A22-22PX-940.pdf
Availability of 97-3106A22-22PX-940
QUANTITY
97-3106A22-22PX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A22-22PX-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A22-22PX-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A22-22PX-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A22-22PX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A22-22PX-940 Details Description
Related parts for 97-3106A22-22PX-940
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
OSC VCTCXO 25.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 3.3VOUT 99W datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 600MA 310 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 2.4A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80BGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB datasheet.pdf
500 TB PLU PLU UP/SIDE datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf
SMD Sealed Type 4mm Size PVM4 Series datasheet.pdf