Amphenol Aerospace Operations D38999/24FD18JD-LC
D38999/24FD18JD-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/24FD18JD-LC
Brief Description
CONN HSG RCPT JAM NUT 18POS SKT
Datasheet Download
D38999/24FD18JD-LC.pdf
Availability of D38999/24FD18JD-LC
QUANTITY
D38999/24FD18JD-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/24FD18JD-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/24FD18JD-LC
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/24FD18JD-LC
Related LinksD38999/24, D38999/24FD18JD-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/24FD18JD-LC Details Description
Related parts for D38999/24FD18JD-LC
ENCODER ROTARY 5-12V 1500RES 2M datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT 16SOIC datasheet.pdf
EVAL PERFORMANCE MOD FOR CDCS502 datasheet.pdf
RES SMD 1.24 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CABLE PLUG 4POLE datasheet.pdf
CONN HDR 3POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
INDICATOR 12MM FIXED OR 12V SLDR datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 125MHZ TSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS CABLE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf