Amphenol Industrial 97-3106A22-8SW-417-940
97-3106A22-8SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A22-8SW-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 2C 2#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A22-8SW-417-940.pdf
Availability of 97-3106A22-8SW-417-940
QUANTITY
97-3106A22-8SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A22-8SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A22-8SW-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A22-8SW-417-940
Related Links97-3106A22-, 97-3106A22-8SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A22-8SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106A22-8SW-417-940
RES SMD 866K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
EDGECARD 132PS .050 SMD W/O PST datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 16POS 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT TIN 3POS datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
508 TB SOCKET CLOSE RA datasheet.pdf
RES 2.67M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf