Amphenol Industrial 97-3106A24-20PW-417
97-3106A24-20PW-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A24-20PW-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 11C 9#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A24-20PW-417.pdf
Availability of 97-3106A24-20PW-417
QUANTITY
97-3106A24-20PW-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A24-20PW-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A24-20PW-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A24-20PW-417
Related Links97-3106A2, 97-3106A24-20PW-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A24-20PW-417 Details Description
Related parts for 97-3106A24-20PW-417
CAP POLYMER 47UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
EVALUATION SYSTEM FOR MAX187 datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 18000UH datasheet.pdf
IC DDR PLL ZD BUFFER 28-SSOP datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC SMD datasheet.pdf
RES 604 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
OSC PROG 0.7NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
THYRISTOR INV 400V 195A TO-93 datasheet.pdf