Amphenol Industrial 97-3106A28-15PY-940
97-3106A28-15PY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-15PY-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 35C 35#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-15PY-940.pdf
Availability of 97-3106A28-15PY-940
QUANTITY
97-3106A28-15PY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-15PY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-15PY-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-15PY-940
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-15PY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-15PY-940 Details Description
Related parts for 97-3106A28-15PY-940
BATTERY PK 7.5V AA SIZE ALKALINE datasheet.pdf
RES SMD 38.3 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC FLASH 64MBIT 70NS 48TFBGA datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 1.03A 700 MOHM datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP CER 51PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf