Amphenol Industrial 97-3106A28-16PZ-417
97-3106A28-16PZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A28-16PZ-417
Brief Description
AB 20C 20#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106A28-16PZ-417.pdf
Availability of 97-3106A28-16PZ-417
QUANTITY
97-3106A28-16PZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A28-16PZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3106A28-16PZ-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A28-16PZ-417
Related Links97-3106A2, 97-3106A28-16PZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A28-16PZ-417 Details Description
Related parts for 97-3106A28-16PZ-417
CAP CER 18PF 3KV SL/GP SMD datasheet.pdf
REGULATOR 2.5V 9A SIP CUHS TH datasheet.pdf
CONN BNC PLUG STR 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
COMMON MODE CHOKE 3.6MH 1A T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
LIGHT PIPE 3MM RND LENS datasheet.pdf
CAP TANT 0.82UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 200MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
5MM PLUG,90/180,10POS,GREEN,SN datasheet.pdf