Amphenol Industrial 97-3106A36-10S-940
97-3106A36-10S-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106A36-10S-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 48C 48#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106A36-10S-940.pdf
Availability of 97-3106A36-10S-940
QUANTITY
97-3106A36-10S-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106A36-10S-940
Internal Part NumberEIS-97-3106A36-10S-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106A36-10S-940
Related Links97-3106A3, 97-3106A36-10S-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106A36-10S-940 Details Description
Related parts for 97-3106A36-10S-940
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 10W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 4.12 OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.87M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 750 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 60V 12A TO220 datasheet.pdf
TRANSFORMER AUDIO BROADCAST datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf