Amphenol Industrial 97-3106B20-14PY-417
97-3106B20-14PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-14PY-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 3#12, 2#8 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-14PY-417.pdf
Availability of 97-3106B20-14PY-417
QUANTITY
97-3106B20-14PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-14PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-14PY-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-14PY-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-14PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-14PY-417 Details Description
Related parts for 97-3106B20-14PY-417
RES SMD 523 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
KIT REMOTE CONTROL 6-IN-1 CTRL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 120A TO-220 datasheet.pdf
RES 240 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2K OHM 8SOIC datasheet.pdf
CABLE DUCT UP SPOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 34POS BOX MNT PIN datasheet.pdf