Amphenol Industrial 97-3106B20-18P-940
97-3106B20-18P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-18P-940
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-18P-940.pdf
Availability of 97-3106B20-18P-940
QUANTITY
97-3106B20-18P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-18P-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-18P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-18P-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-18P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-18P-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-18P-940
IC MPU 8-BIT 5V 16MHZ 44-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER DUAL 24SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
RES 348 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3875K 4SMD datasheet.pdf
CONN FIBER LC PLUG DUPLX 125UM datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 20ppm 10pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf