Amphenol Industrial 97-3106B20-18PW-417-940
97-3106B20-18PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-18PW-417-940
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-18PW-417-940.pdf
Availability of 97-3106B20-18PW-417-940
QUANTITY
97-3106B20-18PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-18PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-18PW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-18PW-417-940
Related Links97-3106B20-, 97-3106B20-18PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-18PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-18PW-417-940
FIXED IND 6.8UH 1.41A 117 MOHM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 300V 20A PNL MNT datasheet.pdf
MF SMC RA HDR W/CLIP GOLD 18CKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 27K OHM 9SIP datasheet.pdf
CONN HDR 28POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM datasheet.pdf
RES 27K OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf