Amphenol Industrial 97-3106B20-18SX-417
97-3106B20-18SX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-18SX-417
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-18SX-417.pdf
Availability of 97-3106B20-18SX-417
QUANTITY
97-3106B20-18SX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-18SX-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-18SX-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-18SX-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B20-18SX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-18SX-417 Details Description
Related parts for 97-3106B20-18SX-417
PATCHCORD 1/4" BLUE 10FT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 887K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 620MA 296 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf