Amphenol Industrial 97-3106B20-8S-417-940
97-3106B20-8S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B20-8S-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 6C 4#16, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B20-8S-417-940.pdf
Availability of 97-3106B20-8S-417-940
QUANTITY
97-3106B20-8S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B20-8S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B20-8S-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B20-8S-417-940
Related Links97-3106B20, 97-3106B20-8S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B20-8S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B20-8S-417-940
SWITCH TOGGLE SPST 20A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 8POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CA,62.5,12F,OFNP,MPO datasheet.pdf
RES SMD 530 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 150MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
RES SMD 32.4 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR 53POS 0.200 T/H GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf