Amphenol Industrial 97-3106B22-10S-417
97-3106B22-10S-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-10S-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
97-3106B22-10S-417
Datasheet Download
97-3106B22-10S-417.pdf
Availability of 97-3106B22-10S-417
QUANTITY
97-3106B22-10S-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-10S-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-10S-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-10S-417
Related Links97-3106B2, 97-3106B22-10S-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-10S-417 Details Description
Related parts for 97-3106B22-10S-417
RES SMD 3.6K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CAR RADIO ASP 80-LQFP datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 630V U2J 1206 datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
VARISTOR 6V 50A DISC 5MM datasheet.pdf
RES 1.8K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 10VOUT 50W datasheet.pdf