Amphenol Industrial 97-3106B22-14P-417-940
97-3106B22-14P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-14P-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 19C 19#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-14P-417-940.pdf
Availability of 97-3106B22-14P-417-940
QUANTITY
97-3106B22-14P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-14P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-14P-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-14P-417-940
Related Links97-3106B22-, 97-3106B22-14P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-14P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B22-14P-417-940
THERMISTOR NTC PROBE 5K OHM 20% datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT RP-SMA JACK-UMC JACK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf