Amphenol Industrial 97-3106B22-20SY-940
97-3106B22-20SY-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-20SY-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 9#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-20SY-940.pdf
Availability of 97-3106B22-20SY-940
QUANTITY
97-3106B22-20SY-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-20SY-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-20SY-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-20SY-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B22-20SY-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-20SY-940 Details Description
Related parts for 97-3106B22-20SY-940
CONN EDGECARD 64POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 40POS datasheet.pdf
CONN POWER HEADER BP 8POS GOLD datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 47UH SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 191 I/O 256FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS T/H R/A datasheet.pdf
IC PCIE RETIMER 16CH 196CABGA datasheet.pdf
RES SMD 113 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf