Amphenol Industrial 97-3106B22-9SX-940
97-3106B22-9SX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B22-9SX-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B22-9SX-940.pdf
Availability of 97-3106B22-9SX-940
QUANTITY
97-3106B22-9SX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B22-9SX-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B22-9SX-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B22-9SX-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B22-9SX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B22-9SX-940 Details Description
Related parts for 97-3106B22-9SX-940
IC FIFO 32768X18 LP 15NS 64QFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 385KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONN FFC VERT 22POS 2.54MM PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 5A DO214AB datasheet.pdf
IC HOT SWAP CTRLR 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
MODULE DIODE 1200V 600A MAGNAPAK datasheet.pdf
IC LI+ CHARGER FRONT END datasheet.pdf
Crystal 40.0000MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf