Amphenol Industrial 97-3106B24-20PX-940
97-3106B24-20PX-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B24-20PX-940
Brief Description
AB 11C 9#16, 2#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B24-20PX-940.pdf
Availability of 97-3106B24-20PX-940
QUANTITY
97-3106B24-20PX-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B24-20PX-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B24-20PX-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B24-20PX-940
Related Links97-3106B2, 97-3106B24-20PX-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B24-20PX-940 Details Description
Related parts for 97-3106B24-20PX-940
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf
LED LIGHT / BACKLIGHT CONNECTOR datasheet.pdf
RES 4.75 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 309K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
RES 800 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN EDGE CARD 68 POS 2.54MM datasheet.pdf