Amphenol Industrial 97-3106B28-12P-417-940
97-3106B28-12P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B28-12P-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 26C 26#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B28-12P-417-940.pdf
Availability of 97-3106B28-12P-417-940
QUANTITY
97-3106B28-12P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B28-12P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3106B28-12P-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B28-12P-417-940
Related Links97-3106B28-, 97-3106B28-12P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B28-12P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3106B28-12P-417-940
IC REG SWITCHD CAP INV 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 2KV NP0 1206 datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG YELLOW 500' datasheet.pdf
RES 320 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
G307K2 COM1 RS485(2W) datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 1250VDC AXIAL datasheet.pdf