Amphenol Industrial 97-3106B36-10P-417
97-3106B36-10P-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B36-10P-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 48C 48#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3106B36-10P-417.pdf
Availability of 97-3106B36-10P-417
QUANTITY
97-3106B36-10P-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B36-10P-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B36-10P-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B36-10P-417
Related Links97-3106B3, 97-3106B36-10P-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B36-10P-417 Details Description
Related parts for 97-3106B36-10P-417
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
THERMISTOR PTC OCP 6250 OHM 25C datasheet.pdf
CC2511F8RSP datasheet.pdf
IC CLOCK GEN SET-TOP 8-SOIC datasheet.pdf
RES 36K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 68POS 1.27MM datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS PIN datasheet.pdf