Amphenol Industrial 97-3106B36-15S-417
97-3106B36-15S-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3106B36-15S-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3106B36-15S-417.pdf
Availability of 97-3106B36-15S-417
QUANTITY
97-3106B36-15S-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3106B36-15S-417
Internal Part NumberEIS-97-3106B36-15S-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3106B36-15S-417
Related Links97-3106B3, 97-3106B36-15S-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3106B36-15S-417 Details Description
Related parts for 97-3106B36-15S-417
IC OPAMP GP 5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 8POS PCB datasheet.pdf
RES 11 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK DIN RAIL 20.5MM RED datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR LM5576 datasheet.pdf
RES 1.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
IC PWR MGMT HANDSETS 30WLP datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 4V X7S 0402 datasheet.pdf