Amphenol Industrial 97-3107A14S-7PW-417-940
97-3107A14S-7PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A14S-7PW-417-940
Brief Description
AB 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A14S-7PW-417-940.pdf
Availability of 97-3107A14S-7PW-417-940
QUANTITY
97-3107A14S-7PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A14S-7PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107A14S-7PW-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A14S-7PW-417-940
Related Links97-3107A14S, 97-3107A14S-7PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A14S-7PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107A14S-7PW-417-940
TERMINAL LUG SOLDER RING #6 datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 14POS R/A datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
KIT VGA LCD APPLICATION 6.4" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 12A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 300VAC RADIAL datasheet.pdf