Amphenol Industrial 97-3107A16S-8PY-417
97-3107A16S-8PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A16S-8PY-417
Brief Description
AB 5C 5#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A16S-8PY-417.pdf
Availability of 97-3107A16S-8PY-417
QUANTITY
97-3107A16S-8PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A16S-8PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A16S-8PY-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A16S-8PY-417
Related Links97-3107A1, 97-3107A16S-8PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A16S-8PY-417 Details Description
Related parts for 97-3107A16S-8PY-417
CABLE FLAT FLEX 12POS 1MM 8" datasheet.pdf
WRAPOST RECEPT .015-.025" .370" datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 405MA 2.65 OHM TH datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
CAP CER 100PF 500V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
RES 0.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
LED LUXEON COOL WHITE 5700K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 49POS datasheet.pdf