Amphenol Industrial 97-3107A20-18SZ-417
97-3107A20-18SZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A20-18SZ-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107A20-18SZ-417.pdf
Availability of 97-3107A20-18SZ-417
QUANTITY
97-3107A20-18SZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A20-18SZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A20-18SZ-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A20-18SZ-417
Related Links97-3107A2, 97-3107A20-18SZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A20-18SZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107A20-18SZ-417
IC TRANSCVR 8BIT N-INV 24TSSOP datasheet.pdf
CORD COIL REVERSED 8-8 BLACK 10' datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.3A 6WSON datasheet.pdf
RES SMD 0.91 OHM 1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
25+25 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
RES SMD 511 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/5V 0.2A datasheet.pdf