Amphenol Industrial 97-3107A20-3SW-417-940
97-3107A20-3SW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A20-3SW-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 3C 3#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107A20-3SW-417-940.pdf
Availability of 97-3107A20-3SW-417-940
QUANTITY
97-3107A20-3SW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A20-3SW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107A20-3SW-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A20-3SW-417-940
Related Links97-3107A20-, 97-3107A20-3SW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A20-3SW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107A20-3SW-417-940
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
RES 38.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 55NS 48MINIBGA datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC REG DL BST/LINEAR 20TSSOP datasheet.pdf
MACH SCREW BINDING SLOTTED 6-32 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf