Amphenol Industrial 97-3107A22-16PZ-417
97-3107A22-16PZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A22-16PZ-417
Brief Description
AB 9C 6#16, 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A22-16PZ-417.pdf
Availability of 97-3107A22-16PZ-417
QUANTITY
97-3107A22-16PZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A22-16PZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A22-16PZ-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A22-16PZ-417
Related Links97-3107A2, 97-3107A22-16PZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A22-16PZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107A22-16PZ-417
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 7.62MM datasheet.pdf
FUSE PTC RESETTABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 1.18K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CIC VERT 11POS 1.00MM PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CAP FILM 15NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf