Amphenol Industrial 97-3107A22-34PZ-417
97-3107A22-34PZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A22-34PZ-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 2#16, 3#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A22-34PZ-417.pdf
Availability of 97-3107A22-34PZ-417
QUANTITY
97-3107A22-34PZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A22-34PZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107A22-34PZ-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A22-34PZ-417
Related Links97-3107A2, 97-3107A22-34PZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A22-34PZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107A22-34PZ-417
CAP FILM 3600PF 3% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
MODULE SDRAM DDR2 256MB 240DIMM datasheet.pdf
RES SMD 1.07 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6LOW FORCE ROD datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR 3.3V datasheet.pdf