Amphenol Industrial 97-3107A24-2PZ
97-3107A24-2PZ picture photo
Mfg. Part Number
97-3107A24-2PZ
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 7C 7#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107A24-2PZ.pdf
Availability of 97-3107A24-2PZ
QUANTITY
97-3107A24-2PZ Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107A24-2PZ
Internal Part NumberEIS-97-3107A24-2PZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107A24-2PZ
Related Links97-3107, 97-3107A24-2PZ Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107A24-2PZ Details Description
Related parts for 97-3107A24-2PZ
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES 5 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS 3A R/A DIP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 25A TO252 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN DR MALE 20POS GRAY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100" datasheet.pdf