Amphenol Industrial 97-3107B20-6P-417-940
97-3107B20-6P-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-6P-417-940
Brief Description
AB 3C 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-6P-417-940.pdf
Availability of 97-3107B20-6P-417-940
QUANTITY
97-3107B20-6P-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-6P-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-6P-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-6P-417-940
Related Links97-3107B20, 97-3107B20-6P-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-6P-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B20-6P-417-940
RES ARRAY 5 RES 180 OHM 10SIP datasheet.pdf
RES SMD 11.3KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HOUSNG 24POS .100 POL W/STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
MEDIUM NAVY BALL HOOKS datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W .05% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 40POS 0.5MM datasheet.pdf