Amphenol Industrial 97-3107B20-6PY-417
97-3107B20-6PY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B20-6PY-417
Brief Description
AB 3C 3#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B20-6PY-417.pdf
Availability of 97-3107B20-6PY-417
QUANTITY
97-3107B20-6PY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B20-6PY-417
Internal Part NumberEIS-97-3107B20-6PY-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B20-6PY-417
Related Links97-3107B2, 97-3107B20-6PY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B20-6PY-417 Details Description
Related parts for 97-3107B20-6PY-417
TRIMMER 20 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
EDGE WIRE SADDLE datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
CONN SHROUDED HEADER 34POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 6 POS datasheet.pdf
SWITCH LIMIT INDUSTRIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE SKT datasheet.pdf