Amphenol Industrial 97-3107B22-13S-417-940
97-3107B22-13S-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B22-13S-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 1#16, 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B22-13S-417-940.pdf
Availability of 97-3107B22-13S-417-940
QUANTITY
97-3107B22-13S-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B22-13S-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B22-13S-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B22-13S-417-940
Related Links97-3107B22-, 97-3107B22-13S-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B22-13S-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B22-13S-417-940
RES SMD 1.5K OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 15A 32VAC/VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 24AWG 500' datasheet.pdf
RES SMD 5.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONICAL SHARP 0.4MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT PIN datasheet.pdf