Amphenol Industrial 97-3107B24-28SX-417
97-3107B24-28SX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B24-28SX-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 24C 24#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B24-28SX-417.pdf
Availability of 97-3107B24-28SX-417
QUANTITY
97-3107B24-28SX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B24-28SX-417
Internal Part NumberEIS-97-3107B24-28SX-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B24-28SX-417
Related Links97-3107B2, 97-3107B24-28SX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B24-28SX-417 Details Description
Related parts for 97-3107B24-28SX-417
CONN EDGECARD 72POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 500KHZ 8-DIP datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP2102-1.875 datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 50POS 5A datasheet.pdf
FIBER WIRE SDL SQ HL MNT NATURAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf