Amphenol Industrial 97-3107B28-15SW-417
97-3107B28-15SW-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B28-15SW-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 35C 35#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B28-15SW-417.pdf
Availability of 97-3107B28-15SW-417
QUANTITY
97-3107B28-15SW-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B28-15SW-417
Internal Part NumberEIS-97-3107B28-15SW-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B28-15SW-417
Related Links97-3107B2, 97-3107B28-15SW-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B28-15SW-417 Details Description
Related parts for 97-3107B28-15SW-417
IC OPAMP VFB 70MHZ 8SO datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 1.2A TO-92 datasheet.pdf
FIXED IND 0.9NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
MODULE OPT RECEIVER AMP SOT115 datasheet.pdf
CAMERA ENCLOSURE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 10% 20W TO263 datasheet.pdf