Amphenol Aerospace Operations D38999/26TB2AN
D38999/26TB2AN picture photo
Mfg. Part Number
D38999/26TB2AN
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
TV 2C 2#16 PIN PLUG
Datasheet Download
D38999/26TB2AN.pdf
Availability of D38999/26TB2AN
QUANTITY
D38999/26TB2AN Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/26TB2AN
Internal Part NumberEIS-D38999/26TB2AN
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/26TB2AN
Related LinksD38999/, D38999/26TB2AN Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/26TB2AN Details Description
Related parts for D38999/26TB2AN
BUMPER SQUARE 0.5"L X 0.5"W BLK datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 42VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
CAP FILM 2400PF 2% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
OSC TCXO 26.000MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf