Amphenol Industrial 97-3107B28-16SZ-417
97-3107B28-16SZ-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B28-16SZ-417
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3107B28-16SZ-417.pdf
Availability of 97-3107B28-16SZ-417
QUANTITY
97-3107B28-16SZ-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B28-16SZ-417
Internal Part NumberEIS-97-3107B28-16SZ-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B28-16SZ-417
Related Links97-3107B2, 97-3107B28-16SZ-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B28-16SZ-417 Details Description
Related parts for 97-3107B28-16SZ-417
SWITCH PUSH SPDT 0.01A 24V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-4POS ENCLD 28V datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V datasheet.pdf
CBL RIBN 34COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC LINE DRIVR LOWPWR QUAD 16SOIC datasheet.pdf
RES 866K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf