Epson EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3 picture photo
Mfg. Part Number
EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR SO 133.33MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3.pdf
Availability of EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
QUANTITY
EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3 Order Process
Ship out your order
Specifications of EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
Internal Part NumberEIS-EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesEG-2121CA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeSO (SAW)
Frequency133.33MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Current - Supply (Max)30mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.055" (1.40mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)20mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
Related LinksEG-2121CA 133, EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3 Datasheet, Epson Distributor
EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3 Details Description
Related parts for EG-2121CA 133.3300M-LGPAL3
CONN PLUG 80POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
RES 0.47 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 8DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 127 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 4PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 237 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 644.5313MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RHEOSTAT REPAIR KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS INLINE SKT datasheet.pdf