Amphenol Industrial 97-3107B28-21PW-417-940
97-3107B28-21PW-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3107B28-21PW-417-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 37C 37#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3107B28-21PW-417-940.pdf
Availability of 97-3107B28-21PW-417-940
QUANTITY
97-3107B28-21PW-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3107B28-21PW-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3107B28-21PW-417-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3107B28-21PW-417-940
Related Links97-3107B28-, 97-3107B28-21PW-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3107B28-21PW-417-940 Details Description
Related parts for 97-3107B28-21PW-417-940
IC OTP 2MBIT 120NS 32DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CABLE RJ45 CAT5E W/BOOT 25' GRY datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 14.1A 14-SOIC datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M25 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
COLLET FFA.4E. - 7.5MM DIA datasheet.pdf