Amphenol Industrial 97-3108A16S-5PZ-417-940
97-3108A16S-5PZ-417-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A16S-5PZ-417-940
Brief Description
AB 3C 3#16S PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A16S-5PZ-417-940.pdf
Availability of 97-3108A16S-5PZ-417-940
QUANTITY
97-3108A16S-5PZ-417-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A16S-5PZ-417-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A16S-5PZ-417-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A16S-5PZ-417-940
Related Links97-3108A16S, 97-3108A16S-5PZ-417-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A16S-5PZ-417-940 Details Description
Related parts for 97-3108A16S-5PZ-417-940
CONN RING SEALABLE #6 18-22AWG datasheet.pdf
FUSE GLASS 630MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 26.1 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 16POS .178M datasheet.pdf
NTC THERMISTOR K164/1 K/K 10% datasheet.pdf