Amphenol Industrial 97-3108A18-20PW-417
97-3108A18-20PW-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A18-20PW-417
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 5C 5#16 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A18-20PW-417.pdf
Availability of 97-3108A18-20PW-417
QUANTITY
97-3108A18-20PW-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A18-20PW-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A18-20PW-417
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A18-20PW-417
Related Links97-3108A1, 97-3108A18-20PW-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A18-20PW-417 Details Description
Related parts for 97-3108A18-20PW-417
CONV DC-DC 1.8V 8A SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 48KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
IC XDCP DUAL 256TAP 50K 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 1.8M OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 16V 10% 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf