Amphenol Industrial 97-3108A20-17P-940
97-3108A20-17P-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-17P-940
Brief Description
AB 6C 1#16, 5#12 PIN PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-17P-940.pdf
Availability of 97-3108A20-17P-940
QUANTITY
97-3108A20-17P-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-17P-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-17P-940
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-17P-940
Related Links97-3108A2, 97-3108A20-17P-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-17P-940 Details Description
Related parts for 97-3108A20-17P-940
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SOP datasheet.pdf
WASHER SHOULDER #10 NYLON datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 5POS GOLD T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.1A 240 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT STR PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf