Amphenol Industrial 97-3108A20-24SY
97-3108A20-24SY picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A20-24SY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 4C 2#16, 2#8 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A20-24SY.pdf
Availability of 97-3108A20-24SY
QUANTITY
97-3108A20-24SY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A20-24SY
Internal Part NumberEIS-97-3108A20-24SY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A20-24SY
Related Links97-3108, 97-3108A20-24SY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A20-24SY Details Description
Related parts for 97-3108A20-24SY
SWITCH PUSH DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS VERT .8MM SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP10H/AE10M/HDP10H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 9.1 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 158 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
GK NICU PTAF TPE NR DSH datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X5.84MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 1.8V datasheet.pdf