Amphenol Industrial 97-3108A24-27SZ-940
97-3108A24-27SZ-940 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A24-27SZ-940
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 7C 7#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A24-27SZ-940.pdf
Availability of 97-3108A24-27SZ-940
QUANTITY
97-3108A24-27SZ-940 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A24-27SZ-940
Internal Part NumberEIS-97-3108A24-27SZ-940
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A24-27SZ-940
Related Links97-3108A2, 97-3108A24-27SZ-940 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A24-27SZ-940 Details Description
Related parts for 97-3108A24-27SZ-940
RES SMD 165 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
RES SMD 43K OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 16pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
KK 100 HDR FLAT 4POS TIN W/VOID datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.200 T/H datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 5% 15V 2214 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.6-3.6V 61W datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf