Amphenol Industrial 97-3108A28-11SX-417
97-3108A28-11SX-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-11SX-417
Brief Description
AB 22C 18#16, 4#12 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-11SX-417.pdf
Availability of 97-3108A28-11SX-417
QUANTITY
97-3108A28-11SX-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-11SX-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-11SX-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-11SX-417
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-11SX-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-11SX-417 Details Description
Related parts for 97-3108A28-11SX-417
RES SMD 28 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 12.8VWM 22.26VC SMD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.63V LOW SC-70 datasheet.pdf
CARDEDGE 10POS .156 BLACK datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 46POS .12M datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 6 Position 0.100" (2.54mm) Tin Surface Mount datasheet.pdf
CONN COUPLER 20A 240V 20FT CABLE datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf