Amphenol Industrial 97-3108A28-16SY-417
97-3108A28-16SY-417 picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-16SY-417
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-16SY-417.pdf
Availability of 97-3108A28-16SY-417
QUANTITY
97-3108A28-16SY-417 Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-16SY-417
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-16SY-417
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-16SY-417
Related Links97-3108A2, 97-3108A28-16SY-417 Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-16SY-417 Details Description
Related parts for 97-3108A28-16SY-417
RELAY SSR 5A 60VDC AC INPUT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 0.012UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM R/A DUAL 26POS datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 270MA 1.4 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 305MA 1.5 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
TVS DIODE 58.1VWM 92VC DO-214AA datasheet.pdf
1500UF 400V 65X105MM 105C 5000H datasheet.pdf