Amphenol Industrial 97-3108A28-16SY
97-3108A28-16SY picture photo
Mfg. Part Number
97-3108A28-16SY
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors
Brief Description
AB 20C 20#16 SKT PLUG
Datasheet Download
97-3108A28-16SY.pdf
Availability of 97-3108A28-16SY
QUANTITY
97-3108A28-16SY Order Process
Ship out your order
Specifications of 97-3108A28-16SY
Internal Part NumberEIS-97-3108A28-16SY
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)97-3108A28-16SY
Related Links97-3108, 97-3108A28-16SY Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
97-3108A28-16SY Details Description
Related parts for 97-3108A28-16SY
IC MPU I186 20MHZ 84PLCC datasheet.pdf
CONN HEADER 108PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN SSL IDC CONTACT 1POS SOLDER datasheet.pdf
CONN RCPT MINI DIN 6/6 STACK DIP datasheet.pdf
MICRO 21POS SKT 18" datasheet.pdf
RES 0.33 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
VARISTOR 61V 500A DISC 10MM datasheet.pdf
XBEE PRO ANLG ADAPT RPSMA 25PK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 6.5VOUT 50W datasheet.pdf
DIODE SBR 200V 10A POWERDI5 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.8V SMD datasheet.pdf
CAP CER 300PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf